10 تکنولوژی برتر روبه رشد در صنعت ساخت و ساز در سال 2020

تکنولوژی در ساخت و ساز

تکنولوژی برتر در ساخت و ساز 2020

صنعت ساخت و ساز در معرض یک جهش بزرگ قرار دارد. وقتی به گذشته برمیگردیم و به تاریخچه صنعت نگاهی می اندازیم، تعدادی پیشرفت بزرگ در تکنولوژی در ساخت و ساز نظرمان را به خود جلب می کند که تاثیر گذار بوده اند. اما پیش بینی می شود در مدت زمان کمی با فراگیر شدن تکنولوژی هایی شاهد تحول در این صنعت باشیم.

در ادامه کانتک تنها نمایندگی رسمی الیاف بتن فورتا در ایران قصد دارد به مهم ترین شاخه های که متخصصین انتظار و اعتقاد دارند جهش هایی در صنعت و تکنولوژی ساخت و ساز در سال های آتی ایجاد خواهد کرد بپردازد:

1- Augmented Reality : در واقع AR باعث میشود عناصری را پیرامون دنیای واقعی اضافه کنیم. عناصر معمولاً به صورت بی‌درنگ نگاشته شده و به‌طور هوشمند مرتبط با عناصر محیطی هستند، مانند نمایش امتیاز مسابقات ورزشی در زمان پخش از تلویزیون که ساده ترین مثال آن است. این تکنولوژی یکی از مواردی است که باعث گشایش بسیاری از فرصت های جدید در صنعت ساخت با وجود پر هزینه بودن می شود.

 

90 میلیارد دلار تا سال 2020 رشد در بازار جهانی AR خواهیم داشت.

2- نرم افزارهای ساخت و اکوسیستم دیتا : انتظار می رود استفاده از نرم افزارهای همکار آنلاین به صورت کاربردی در پروسه ساخت از آغاز تا پایان بکارگیری شود و این تکنولوژی در ساخت و ساز اثر چشم‌گیری خواهد داشت.

95% داده ها در ساخت و ساز دور ریخته می شود و طبقه بندی و نمی شود.

3- مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) : این تکنولوژی یک کاتالیست است برای تغییرات اساسی در چگونگی مدیریت، طراحی و پیشرفت یک پروژه عمرانی.

88% سهامداران ساخت و ساز عقیده دارند BIM می تواند به بهبود افق طراحی کمک کند.

نرم افزار ساخت و ساز و اکوسیستم داده4- ساخت و ساز مدولار : استفاده از روندهای استاندارد شده برای سوار کردن مراحل ساخت به صورت پیش ساخته در خارج از کارگاه ساخت تا حد امکان، باعث کاهش هزینه ها و افزایش سرعت اجرا می شود.

پروژه ها حتی تا 65 برابر سریعتر می توانند به روش مدولار ساخته شوند.

ساخت مدولار

 

5- بتن خود ترمیم شونده : بسیاری از متخصصین صنعت معتقدند به زودی کاربرد این تکنولوژی را در راهسازی و ساختمان ها به صورت گسترده خواهیم دید.

5 میلیارد تن بتن تا سال 2030 سالیانه در دنیا تولید و استفاده خواهد شد.

6- پهبادها : با رشد سریع تکنولوژی پهبادها و افزایش دقت آن ها حتی می توان شاهد کاهش نیروی انسانی و دخالت انسان در پیشبرد و ساخت پروژه ها بود.

ارزش صنعت پهبادها از 2 میلیارد دلار به 10 میلیارد دلار در دهه بعدی رشد خواهد کرد.

7- رباتیک : صنعت رباتیک هم به طور پیوسته و دائم در حال پیشرفت و افزایش دقت است، و به زودی به یک نیروی حاکم در صنعت ساخت و عمران تبدیل خواهد شد.

بازار رباتیک صنعتی با جهش 175 درصدی در دهه بعدی مواجه خواهد شد.

8- تکنولوژی موبایل و کلود : دستگاه های موبایل می توانند به کارگیری تکنولوژی کلود را در هر زمان و مکانی ممکن کند. بنابراین یک امر ضروری است اگر می خواهید همچنان در کسب و کار خود در کورس رقابت باقی بمانید.

9- کاربردهای پیشرفته از GPS : راه حل های ردیابی از طریق GPS امروز به یک راه خلاقانه و قابل استناد برای تسهیل کردن و سرعت بخشیدن و افزایش دقت در جمع آوری داده ها تبدیل شده است.

120 ماهواره در 10سال آینده آماده استفاده برای این امر می شوند.

10- تکنولوژی های پوشیدنی : پیش بینی می شود این تکنولوژی نقشی اساسی در افزایش ایمنی در پروژه ها و مانیتور کردن پروسه های ساخت را به صورتی کارآمد ایفا کند.

پیش بینی شده تا انتهای سال 2019 تعداد 250 میلیون ابزار پوشیدنی هوشمند در حال استفاده داشته باشیم.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص انواع بتن الیافی، الیاف بتن، الیاف پلاستیکی و مشاوره، طراحی و اجرای کفسازی بتنی الیافی با همکاران ما در کانتک تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button